KONST / Litografier / Färglitografier 9502077
*
nr 950 2077
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Böckman (1926-2014), 16/199, motivet: 40x51
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 18:44:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 18:57:47
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
nr 950 2077
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografier, 2 st, Bengt Böckman (1926-2014), 16/199, motivet: 40x51
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 18:57:47 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Signerade. Bladets mått: 45x55-60x80, oramad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47